Home / 铝电解电容器 / E32D500HPN183MA79U
E32D500HPN183MA79U
Chemi-Con
Product No:
E32D500HPN183MA79U
Description:
CAP ALUM 18000UF 20% 50V SCREW
Ratings -
Tolerance ±20%
Capacitance 18000 µF
Applications General Purpose
Lead Spacing 0.500" (12.70mm)
Product Status Active
Voltage - Rated 50 V
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
Size / Dimension 1.375" Dia (34.93mm)
Height - Seated (Max) 3.125" (79.38mm)
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Surface Mount Land Size -
Ripple Current @ Low Frequency 10.92 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency 12.2304 A @ 50 kHz
ESR (Equivalent Series Resistance) 17.9mOhm @ 120Hz