Home / 铝电解电容器 / E32D500HPN683VD79U
E32D500HPN683VD79U
Chemi-Con
Product No:
E32D500HPN683VD79U
Description:
CAP ALUM 68000UF 50V SCREW
Ratings -
Tolerance -10%, +20%
Capacitance 68000 µF
Applications General Purpose
Lead Spacing 1.125" (28.58mm)
Product Status Active
Voltage - Rated 50 V
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
Size / Dimension 2.500" Dia (63.50mm)
Height - Seated (Max) 3.125" (79.38mm)
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Surface Mount Land Size -
Ripple Current @ Low Frequency 24.55 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency 27.496 A @ 50 kHz
ESR (Equivalent Series Resistance) 9.4mOhm @ 120Hz