Home / 铝电解电容器 / E32D630HLN472QA67U
E32D630HLN472QA67U
Chemi-Con
Product No:
E32D630HLN472QA67U
Manufacturer:
Chemi-Con
Description:
CAP ALUM 4700UF 63V SCREW
Parameter Info
Mfr Chemi-Con
Series U32D
Package Bulk
Ratings -
Tolerance -10%, +30%
Capacitance 4.7 mF
Applications General Purpose
Lead Spacing 0.500" (12.70mm)
Polarization Polar
Mounting Type Chassis Mount
Package / Case Radial, Can - Screw Terminals
Product Status Active
Voltage - Rated 63 V
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
Size / Dimension 1.378" Dia (35.00mm)
Height - Seated (Max) 2.638" (67.00mm)
Operating Temperature -40°C ~ 105°C