Home / 铝电解电容器 / E32D630HLS333QD79U
E32D630HLS333QD79U
Chemi-Con
Product No:
E32D630HLS333QD79U
Manufacturer:
Chemi-Con
Description:
CAP ALUM 33000UF 63V SCREW
Parameter Info
Mfr Chemi-Con
Series U32D
Package Bulk
Ratings -
Tolerance -10%, +30%
Capacitance 33000 µF
Applications General Purpose
Lead Spacing 1.125" (28.58mm)
Polarization Polar
Mounting Type Chassis Mount
Package / Case Radial, Can - Screw Terminals
Product Status Active
Voltage - Rated 63 V
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
Size / Dimension 2.500" Dia (63.50mm)
Height - Seated (Max) 3.125" (79.38mm)
Operating Temperature -40°C ~ 105°C