Home / 铝电解电容器 / E32D630HPN133VA67U
E32D630HPN133VA67U
Chemi-Con
Product No:
E32D630HPN133VA67U
Description:
CAP ALUM 13000UF 63V SCREW
Ratings -
Tolerance -10%, +20%
Capacitance 13000 µF
Applications General Purpose
Lead Spacing 0.500" (12.70mm)
Product Status Active
Voltage - Rated 63 V
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
Size / Dimension 1.375" Dia (34.93mm)
Height - Seated (Max) 2.625" (66.68mm)
Operating Temperature -40°C ~ 105°C