Home / 铝电解电容器 / E32D630HPN223MAB7M
E32D630HPN223MAB7M
Chemi-Con
Product No:
E32D630HPN223MAB7M
Description:
CAP ALUM 22000UF 20% 63V SCREW
Ratings -
Tolerance ±20%
Capacitance 22000 µF
Applications General Purpose
Lead Spacing 0.500" (12.70mm)
Product Status Obsolete
Voltage - Rated 63 V
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
Size / Dimension 1.375" Dia (34.93mm)
Height - Seated (Max) 4.625" (117.48mm)
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Surface Mount Land Size -
Ripple Current @ Low Frequency 14.06 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency 17.1532 A @ 50 kHz
ESR (Equivalent Series Resistance) 12.3mOhm @ 120Hz