Home / 铝电解电容器 / E32D630HPN683MDA5Q
E32D630HPN683MDA5Q
Chemi-Con
Product No:
E32D630HPN683MDA5Q
Description:
CAP ALUM 68000UF 20% 63V SCREW
Ratings -
Tolerance ±20%
Capacitance 68000 µF
Applications General Purpose
Lead Spacing 1.125" (28.58mm)
Product Status Active
Voltage - Rated 63 V
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
Size / Dimension 2.500" Dia (63.50mm)
Height - Seated (Max) 4.125" (104.78mm)
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Surface Mount Land Size -
Ripple Current @ Low Frequency 29.84 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency 33.4208 A @ 50 kHz
ESR (Equivalent Series Resistance) 6.9mOhm @ 120Hz