Home / 铝电解电容器 / E32D630HPN823ME92M
E32D630HPN823ME92M
Chemi-Con
Product No:
E32D630HPN823ME92M
Description:
CAP ALUM 82000UF 20% 63V SCREW
Ratings -
Tolerance ±20%
Capacitance 82000 µF
Applications General Purpose
Lead Spacing 1.250" (31.75mm)
Product Status Obsolete
Voltage - Rated 63 V
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
Size / Dimension 3.000" Dia (76.20mm)
Height - Seated (Max) 3.125" (79.38mm)
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Surface Mount Land Size -
Ripple Current @ Low Frequency 29.71 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency 33.2752 A @ 50 kHz
ESR (Equivalent Series Resistance) 8.9mOhm @ 120Hz