Home / 铝电解电容器 / E32D700LPN103MA67U
E32D700LPN103MA67U
Chemi-Con
Product No:
E32D700LPN103MA67U
Description:
CAP ALUM 10000UF 20% 70V SCREW
Ratings -
Tolerance ±20%
Capacitance 10 mF
Applications General Purpose
Lead Spacing 0.500" (12.70mm)
Product Status Active
Voltage - Rated 70 V
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
Size / Dimension 1.378" Dia (35.00mm)
Height - Seated (Max) 2.638" (67.00mm)
Operating Temperature -40°C ~ 105°C