Home / 铝电解电容器 / E32D800HPS103MC67U
E32D800HPS103MC67U
Chemi-Con
Product No:
E32D800HPS103MC67U
Description:
CAP ALUM 10000UF 20% 80V SCREW
Ratings -
Tolerance ±20%
Capacitance 10000 µF
Applications General Purpose
Lead Spacing 0.875" (22.22mm)
Product Status Active
Voltage - Rated 80 V
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
Size / Dimension 2.000" Dia (50.80mm)
Height - Seated (Max) 2.625" (66.68mm)
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Surface Mount Land Size -
Ripple Current @ Low Frequency 10.19 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency 11.4128 A @ 50 kHz
ESR (Equivalent Series Resistance) 17mOhm @ 120Hz