Home / 铝电解电容器 / E32D800HPS683MED0U
E32D800HPS683MED0U
Chemi-Con
Product No:
E32D800HPS683MED0U
Description:
CAP ALUM 68000UF 20% 80V SCREW
Ratings -
Tolerance ±20%
Capacitance 68000 µF
Applications General Purpose
Lead Spacing 1.250" (31.75mm)
Product Status Active
Voltage - Rated 80 V
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
Size / Dimension 3.000" Dia (76.20mm)
Height - Seated (Max) 5.125" (130.18mm)
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Surface Mount Land Size -
Ripple Current @ Low Frequency 33.51 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency 37.5312 A @ 50 kHz
ESR (Equivalent Series Resistance) 6.4mOhm @ 120Hz