Home / 铝电解电容器 / E36D100HPN234MEE3U
E36D100HPN234MEE3U
Chemi-Con
Product No:
E36D100HPN234MEE3U
Manufacturer:
Chemi-Con
Description:
CAP ALUM 230000UF 20% 10V SCREW
Parameter Info
Mfr Chemi-Con
Series U36D
Package Bulk
Ratings -
Tolerance ±20%
Capacitance 230 mF
Applications General Purpose
Lead Spacing 1.252" (31.80mm)
Polarization Polar
Mounting Type Chassis Mount
Package / Case Radial, Can - Screw Terminals
Product Status Active
Voltage - Rated 10 V
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
Size / Dimension 3.000" Dia (76.20mm)
Height - Seated (Max) 5.630" (143.00mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C