Home / 铝电解电容器 / E36D101HPN393TEE9U
E36D101HPN393TEE9U
Chemi-Con
Product No:
E36D101HPN393TEE9U
Manufacturer:
Chemi-Con
Description:
CAP ALUM 39000UF 100V SCREW
Parameter Info
Mfr Chemi-Con
Series U36D
Package Bulk
Ratings -
Tolerance -10%, +50%
Capacitance 39 mF
Applications General Purpose
Lead Spacing -
Polarization Polar
Mounting Type Chassis Mount
Package / Case Radial, Can - Screw Terminals
Product Status Active
Voltage - Rated 100 V
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
Size / Dimension -
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C