Home / 铝电解电容器 / E36D101LPC243UDA5M
E36D101LPC243UDA5M
Chemi-Con
Product No:
E36D101LPC243UDA5M
Description:
CAP ALUM 24000UF 100V SCREW
Ratings -
Tolerance -10%, +75%
Capacitance 24000 µF
Applications General Purpose
Lead Spacing 1.126" (28.60mm)
Product Status Obsolete
Voltage - Rated 100 V
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
Size / Dimension 2.500" Dia (63.50mm)
Height - Seated (Max) 4.125" (104.78mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C