Home / 铝电解电容器 / E36D101LPN302UCA5U
E36D101LPN302UCA5U
Chemi-Con
Product No:
E36D101LPN302UCA5U
Description:
CAP ALUM 3000UF 100V SCREW
Ratings -
Tolerance -10%, +75%
Capacitance 3 mF
Applications General Purpose
Lead Spacing 0.874" (22.20mm)
Product Status Active
Voltage - Rated 100 V
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
Size / Dimension 2.000" Dia (50.80mm)
Height - Seated (Max) 4.134" (105.00mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C