Home / 铝电解电容器 / E36D101MLS223TDB7U
E36D101MLS223TDB7U
Chemi-Con
Product No:
E36D101MLS223TDB7U
Description:
CAP ALUM 22000UF 100V SCREW
Ratings -
Tolerance -10%, +50%
Capacitance 22000 µF
Applications General Purpose
Lead Spacing 1.125" (28.58mm)
Product Status Active
Voltage - Rated 100 V
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
Size / Dimension 2.500" Dia (63.50mm)
Height - Seated (Max) 4.625" (117.48mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C