Home / 铝电解电容器 / E36D150LPN643TC48U
E36D150LPN643TC48U
Chemi-Con
Product No:
E36D150LPN643TC48U
Description:
CAP ALUM 64000UF 15V SCREW
Ratings -
Tolerance -10%, +50%
Capacitance 64 mF
Applications General Purpose
Lead Spacing 0.874" (22.20mm)
Product Status Active
Voltage - Rated 15 V
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
Size / Dimension 2.000" Dia (50.80mm)
Height - Seated (Max) 1.890" (48.00mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C