Home / 铝电解电容器 / E36D150LPN932UAB7U
E36D150LPN932UAB7U
Chemi-Con
Product No:
E36D150LPN932UAB7U
Manufacturer:
Chemi-Con
Description:
CAP ALUM 9300UF 15V SCREW
Parameter Info
Mfr Chemi-Con
Series U36D
Package Bulk
Ratings -
Tolerance -10%, +75%
Capacitance 9.3 mF
Applications General Purpose
Lead Spacing 0.500" (12.70mm)
Polarization Polar
Mounting Type Chassis Mount
Package / Case Radial, Can - Screw Terminals
Product Status Active
Voltage - Rated 15 V
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
Size / Dimension 1.378" Dia (35.00mm)
Height - Seated (Max) 4.606" (117.00mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C