Home / 铝电解电容器 / E36D151HPN192QCA5U
E36D151HPN192QCA5U
Chemi-Con
Product No:
E36D151HPN192QCA5U
Description:
CAP ALUM 1900UF 150V SCREW
Ratings -
Tolerance -10%, +30%
Capacitance 1.9 mF
Applications General Purpose
Lead Spacing 0.874" (22.20mm)
Product Status Active
Voltage - Rated 150 V
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
Size / Dimension 2.000" Dia (50.80mm)
Height - Seated (Max) 4.134" (105.00mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C