Home / 铝电解电容器 / E36D201LPN102TA79U
E36D201LPN102TA79U
Chemi-Con
Product No:
E36D201LPN102TA79U
Description:
CAP ALUM 1000UF 200V SCREW
Ratings -
Tolerance -10%, +50%
Capacitance 1000 µF
Applications General Purpose
Lead Spacing 0.500" (12.70mm)
Product Status Active
Voltage - Rated 200 V
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
Size / Dimension 1.375" Dia (34.93mm)
Height - Seated (Max) 3.125" (79.38mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C