Home / 铝电解电容器 / E36D201LPN722TDE3M
E36D201LPN722TDE3M
Chemi-Con
Product No:
E36D201LPN722TDE3M
Description:
CAP ALUM 7200UF 200V SCREW
Ratings -
Tolerance -10%, +50%
Capacitance 7200 µF
Applications General Purpose
Lead Spacing 1.125" (28.58mm)
Product Status Obsolete
Voltage - Rated 200 V
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
Size / Dimension 2.500" Dia (63.50mm)
Height - Seated (Max) 5.625" (142.88mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C