Home / 铝电解电容器 / E36D250LPN683MAA5M
E36D250LPN683MAA5M
Chemi-Con
Product No:
E36D250LPN683MAA5M
Description:
CAP ALUM 68000UF 20% 25V SCREW
Ratings -
Tolerance ±20%
Capacitance 68000 µF
Applications General Purpose
Lead Spacing 0.500" (12.70mm)
Product Status Obsolete
Voltage - Rated 25 V
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
Size / Dimension 1.375" Dia (34.93mm)
Height - Seated (Max) 4.125" (104.78mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Surface Mount Land Size -
Ripple Current @ Low Frequency 8.89 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency 12.446 A @ 3 kHz
ESR (Equivalent Series Resistance) 11.6mOhm @ 120Hz