Home / 铝电解电容器 / E36D250VGS393QA79U
E36D250VGS393QA79U
Chemi-Con
Product No:
E36D250VGS393QA79U
Description:
CAP ALUM 39000UF 25V SCREW
Ratings -
Tolerance -10%, +30%
Capacitance 39 mF
Applications General Purpose
Lead Spacing 0.500" (12.70mm)
Polarization Polar
Mounting Type Chassis, Stud Mount
Package / Case Radial, Can - Screw Terminals
Product Status Active
Voltage - Rated 25 V
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
Size / Dimension 1.378" Dia (35.00mm)
Height - Seated (Max) 3.150" (80.00mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C