Home / 铝电解电容器 / E36D251LPN641QAB7U
E36D251LPN641QAB7U
Chemi-Con
Product No:
E36D251LPN641QAB7U
Description:
CAP ALUM 640UF 250V SCREW
Ratings -
Tolerance -10%, +30%
Capacitance 640 µF
Applications General Purpose
Lead Spacing 0.500" (12.70mm)
Product Status Active
Voltage - Rated 250 V
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
Size / Dimension 1.375" Dia (34.93mm)
Height - Seated (Max) 4.625" (117.48mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C