Home / 铝电解电容器 / E36D301HPN101TU79U
E36D301HPN101TU79U
Chemi-Con
Product No:
E36D301HPN101TU79U
Description:
CAP ALUM 100UF 300V SCREW
Ratings -
Tolerance -10%, +50%
Capacitance 100 µF
Applications General Purpose
Lead Spacing -
Product Status Active
Voltage - Rated 300 V
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
Size / Dimension -
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C