Home / 铝电解电容器 / E36D350LPN183TA79M
E36D350LPN183TA79M
Chemi-Con
Product No:
E36D350LPN183TA79M
Description:
CAP ALUM 18000UF 35V SCREW
Ratings -
Tolerance -10%, +50%
Capacitance 18000 µF
Applications General Purpose
Lead Spacing 0.500" (12.70mm)
Product Status Obsolete
Voltage - Rated 35 V
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
Size / Dimension 1.375" Dia (34.93mm)
Height - Seated (Max) 3.125" (79.38mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C