Home / 铝电解电容器 / E36D350LPN502UA54N
E36D350LPN502UA54N
Chemi-Con
Product No:
E36D350LPN502UA54N
Description:
CAP ALUM 5000UF 35V SCREW
Ratings -
Tolerance -10%, +75%
Capacitance 5000 µF
Applications General Purpose
Lead Spacing 0.500" (12.70mm)
Product Status Obsolete
Voltage - Rated 35 V
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
Size / Dimension 1.375" Dia (34.93mm)
Height - Seated (Max) 2.402" (61.00mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C