Home / 铝电解电容器 / E36D350LPN683TCB7U
E36D350LPN683TCB7U
Chemi-Con
Product No:
E36D350LPN683TCB7U
Description:
CAP ALUM 68000UF 35V SCREW
Ratings -
Tolerance -10%, +50%
Capacitance 68000 µF
Applications General Purpose
Lead Spacing 0.875" (22.22mm)
Product Status Active
Voltage - Rated 35 V
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
Size / Dimension 2.000" Dia (50.80mm)
Height - Seated (Max) 4.625" (117.48mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C