Home / 铝电解电容器 / E36D351CAS143MFE5M
E36D351CAS143MFE5M
Chemi-Con
Product No:
E36D351CAS143MFE5M
Description:
CAP ALUM 14000UF 20% 350V SCREW
Ratings -
Tolerance ±20%
Capacitance 14000 µF
Applications General Purpose
Lead Spacing -
Product Status Obsolete
Voltage - Rated 350 V
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
Size / Dimension -
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C