Home / 铝电解电容器 / E36D351LPN822TEM9U
E36D351LPN822TEM9U
Chemi-Con
Product No:
E36D351LPN822TEM9U
Description:
CAP ALUM 8200UF 350V SCREW
Ratings -
Tolerance -10%, +50%
Capacitance 8.2 mF
Applications General Purpose
Lead Spacing 1.252" (31.80mm)
Product Status Active
Voltage - Rated 350 V
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
Size / Dimension 3.000" Dia (76.20mm)
Height - Seated (Max) 8.661" (220.00mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C