Home / 铝电解电容器 / E36D351VGS901TU92U
E36D351VGS901TU92U
Chemi-Con
Product No:
E36D351VGS901TU92U
Description:
CAP ALUM 900UF 350V SCREW
Ratings -
Tolerance -10%, +50%
Capacitance 900 µF
Applications General Purpose
Lead Spacing -
Polarization Polar
Mounting Type Chassis, Stud Mount
Package / Case Radial, Can - Screw Terminals
Product Status Active
Voltage - Rated 350 V
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
Size / Dimension -
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C