Home / 铝电解电容器 / E36D400HPN223UDA5M
E36D400HPN223UDA5M
Chemi-Con
Product No:
E36D400HPN223UDA5M
Manufacturer:
Chemi-Con
Description:
CAP ALUM 22000UF 40V SCREW
Parameter Info
Mfr Chemi-Con
Series U36D
Package Bulk
Ratings -
Tolerance -10%, +75%
Capacitance 22000 µF
Applications General Purpose
Lead Spacing 1.125" (28.58mm)
Polarization Polar
Mounting Type Chassis Mount
Package / Case Radial, Can - Screw Terminals
Product Status Obsolete
Voltage - Rated 40 V
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
Size / Dimension 2.500" Dia (63.50mm)
Height - Seated (Max) 4.125" (104.78mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C