Home / 铝电解电容器 / E36D400HPN333TC92U
E36D400HPN333TC92U
Chemi-Con
Product No:
E36D400HPN333TC92U
Description:
CAP ALUM 33000UF 40V SCREW
Ratings -
Tolerance -10%, +50%
Capacitance 33000 µF
Applications General Purpose
Lead Spacing 0.875" (22.22mm)
Product Status Active
Voltage - Rated 40 V
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
Size / Dimension 2.000" Dia (50.80mm)
Height - Seated (Max) 3.625" (92.08mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C