Home / 铝电解电容器 / E36D401CSN792MEH0U
E36D401CSN792MEH0U
Chemi-Con
Product No:
E36D401CSN792MEH0U
Description:
CAP ALUM 7900UF 20% 400V SCREW
Ratings -
Tolerance ±20%
Capacitance 7900 µF
Applications General Purpose
Lead Spacing 1.240" (31.50mm)
Product Status Active
Voltage - Rated 400 V
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
Size / Dimension 3.000" Dia (76.20mm)
Height - Seated (Max) 6.693" (170.00mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C