Home / 铝电解电容器 / E36D401HPN103TEM9M
E36D401HPN103TEM9M
Chemi-Con
Product No:
E36D401HPN103TEM9M
Description:
CAP ALUM 10000UF 400V SCREW
Ratings -
Tolerance -10%, +50%
Capacitance 10000 µF
Applications General Purpose
Lead Spacing -
Product Status Obsolete
Voltage - Rated 400 V
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
Size / Dimension 3.000" Dia (76.20mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C