Home / 铝电解电容器 / E36D401HPN113TEH0M
E36D401HPN113TEH0M
Chemi-Con
Product No:
E36D401HPN113TEH0M
Description:
CAP ALUM 11000UF 400V SCREW
Ratings -
Tolerance -10%, +50%
Capacitance 11000 µF
Applications General Purpose
Lead Spacing 1.240" (31.50mm)
Product Status Obsolete
Voltage - Rated 400 V
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
Size / Dimension 3.000" Dia (76.20mm)
Height - Seated (Max) 6.693" (170.00mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C