Home / 铝电解电容器 / E36D401HPN222MCD0U
E36D401HPN222MCD0U
Chemi-Con
Product No:
E36D401HPN222MCD0U
Description:
CAP ALUM 2200UF 20% 400V SCREW
Ratings -
Tolerance ±20%
Capacitance 2200 µF
Applications General Purpose
Lead Spacing 0.875" (22.22mm)
Product Status Active
Voltage - Rated 400 V
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
Size / Dimension 2.000" Dia (50.80mm)
Height - Seated (Max) 5.125" (130.18mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C