Home / 铝电解电容器 / E36D451CPN372MEA5M
E36D451CPN372MEA5M
Chemi-Con
Product No:
E36D451CPN372MEA5M
Description:
CAP ALUM 3700UF 20% 450V SCREW
Ratings -
Tolerance ±20%
Capacitance 3700 µF
Applications General Purpose
Lead Spacing 1.250" (31.75mm)
Product Status Obsolete
Voltage - Rated 450 V
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
Size / Dimension 3.000" Dia (76.20mm)
Height - Seated (Max) 4.125" (104.78mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C