Home / 铝电解电容器 / E36D451HPN901TCB7N
E36D451HPN901TCB7N
Chemi-Con
Product No:
E36D451HPN901TCB7N
Description:
CAP ALUM 900UF 450V SCREW
Ratings -
Tolerance -10%, +50%
Capacitance 900 µF
Applications General Purpose
Lead Spacing 0.875" (22.22mm)
Product Status Obsolete
Voltage - Rated 450 V
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
Size / Dimension 2.000" Dia (50.80mm)
Height - Seated (Max) 4.625" (117.48mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C