Home / 铝电解电容器 / E36D500HPN103QD79U
E36D500HPN103QD79U
Chemi-Con
Product No:
E36D500HPN103QD79U
Description:
CAP ALUM 10000UF 50V SCREW
Ratings -
Tolerance -10%, +30%
Capacitance 10 mF
Applications General Purpose
Lead Spacing 1.126" (28.60mm)
Product Status Active
Voltage - Rated 50 V
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
Size / Dimension 2.500" Dia (63.50mm)
Height - Seated (Max) 3.150" (80.00mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C