Home / 铝电解电容器 / E36D500HPN143EAE3U
E36D500HPN143EAE3U
Chemi-Con
Product No:
E36D500HPN143EAE3U
Description:
CAP ALUM 14000UF 50V SCREW
Ratings -
Tolerance -10%, +40%
Capacitance 14 mF
Applications General Purpose
Lead Spacing 0.500" (12.70mm)
Product Status Active
Voltage - Rated 50 V
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
Size / Dimension 1.378" Dia (35.00mm)
Height - Seated (Max) 5.630" (143.00mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C