Home / 铝电解电容器 / E36D500LPN104UEM9U
E36D500LPN104UEM9U
Chemi-Con
Product No:
E36D500LPN104UEM9U
Description:
CAP ALUM 100000UF 50V SCREW
Ratings -
Tolerance -10%, +75%
Capacitance 100000 µF
Applications General Purpose
Lead Spacing 1.250" (31.75mm)
Product Status Active
Voltage - Rated 50 V
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
Size / Dimension 3.000" Dia (76.20mm)
Height - Seated (Max) 8.625" (219.08mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C