Home / 铝电解电容器 / E36D500LPN403UEE9U
E36D500LPN403UEE9U
Chemi-Con
Product No:
E36D500LPN403UEE9U
Description:
CAP ALUM 40000UF 50V SCREW
Ratings -
Tolerance -10%, +75%
Capacitance 40 mF
Applications General Purpose
Lead Spacing -
Product Status Active
Voltage - Rated 50 V
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
Size / Dimension -
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C