Home / 铝电解电容器 / E36D551CPN123MFP0U
E36D551CPN123MFP0U
Chemi-Con
Product No:
E36D551CPN123MFP0U
Description:
CAP ALUM 12000UF 20% 550V SCREW
Ratings -
Tolerance ±20%
Capacitance 12 mF
Applications General Purpose
Lead Spacing -
Product Status Active
Voltage - Rated 550 V
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
Size / Dimension -
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C