Home / 铝电解电容器 / E36D551CSN113MFM9U
E36D551CSN113MFM9U
Chemi-Con
Product No:
E36D551CSN113MFM9U
Description:
CAP ALUM 11000UF 20% 550V SCREW
Ratings -
Tolerance ±20%
Capacitance 11 mF
Applications General Purpose
Lead Spacing 1.252" (31.80mm)
Product Status Active
Voltage - Rated 550 V
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
Size / Dimension 3.504" Dia (89.00mm)
Height - Seated (Max) 8.661" (220.00mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C