Home / 铝电解电容器 / E36D630HLN153MA79U
E36D630HLN153MA79U
Chemi-Con
Product No:
E36D630HLN153MA79U
Description:
CAP ALUM 15000UF 20% 63V SCREW
Ratings -
Tolerance ±20%
Capacitance 15 mF
Applications General Purpose
Lead Spacing 0.500" (12.70mm)
Product Status Active
Voltage - Rated 63 V
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
Size / Dimension 1.378" Dia (35.00mm)
Height - Seated (Max) 3.110" (79.00mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C