Home / 铝电解电容器 / E36D630LPN822TC54U
E36D630LPN822TC54U
Chemi-Con
Product No:
E36D630LPN822TC54U
Description:
CAP ALUM 8200UF 63V SCREW
Ratings -
Tolerance -10%, +50%
Capacitance 8200 µF
Applications General Purpose
Lead Spacing 0.875" (22.22mm)
Product Status Active
Voltage - Rated 63 V
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
Size / Dimension 2.000" Dia (50.80mm)
Height - Seated (Max) 2.125" (53.98mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C