Home / 铝电解电容器 / E36D6R3LPN603UA79U
E36D6R3LPN603UA79U
Chemi-Con
Product No:
E36D6R3LPN603UA79U
Description:
CAP ALUM 60000UF 6.3V SCREW
Ratings -
Tolerance -10%, +75%
Capacitance 60 mF
Applications General Purpose
Lead Spacing 0.500" (12.70mm)
Product Status Active
Voltage - Rated 6.3 V
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
Size / Dimension 1.378" Dia (35.00mm)
Height - Seated (Max) 3.110" (79.00mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C