Home / 铝电解电容器 / E36D750LPN373TEE3M
E36D750LPN373TEE3M
Chemi-Con
Product No:
E36D750LPN373TEE3M
Description:
CAP ALUM 37000UF 75V SCREW
Ratings -
Tolerance -10%, +50%
Capacitance 37000 µF
Applications General Purpose
Lead Spacing 1.250" (31.75mm)
Product Status Obsolete
Voltage - Rated 75 V
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
Size / Dimension 3.000" Dia (76.20mm)
Height - Seated (Max) 5.625" (142.88mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C