Home / 铝电解电容器 / E36F451CSS822MFF5U
E36F451CSS822MFF5U
Chemi-Con
Product No:
E36F451CSS822MFF5U
Description:
CAP ALUM 8200UF 20% 450V SCREW
Parameter Info
Mfr Chemi-Con
Series U36F
Package Bulk
Ratings -
Tolerance ±20%
Capacitance 8.2 mF
Applications General Purpose
Lead Spacing 1.252" (31.80mm)
Polarization Polar
Mounting Type Chassis, Stud Mount
Package / Case Radial, Can - Screw Terminals
Product Status Active
Voltage - Rated 450 V
Lifetime @ Temp. 5000 Hrs @ 85°C
Size / Dimension 3.504" Dia (89.00mm)
Height - Seated (Max) 6.142" (156.00mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C